Jdi na obsah Jdi na menu

Duatlon Krušnoman 2015

10. 5. 2015

Duatlon v horách Krušných tradičně šel mimo mnoha špičkových triatlonistů také legenda tohoto sportu Petr Vabroušek, se kterým jsem se potkal na trati když mě předbíhal (já v 1. kole druhého běhu, Petr již ve třetím a mířil do cíle) a tak mu říkám: pojď pojď a on na mě: taky poď poď, takže jsme si takhle pěkně pokecali. Tentokrát byl trochu pomalejší než tady v minulosti (pamatuji jej vítězného), ale minulý týden jel Ironmanskou vzdálenost v Austrálii a na sever Čech to vzal rovnou z letiště, teprve z Krušných hor jel domů.

Krušnoman 2015 z mého pohledu měl 3 dějství (v kategorii padesátníků nás bylo 10):

1. první běh 5 km...pěkné 4. průběžné pořadí ("mazácky" jsem se nehnal nadoraz, protože 30 vteřin tady nerozhoduje)

2. kolo 80 km...pro mě povzbuzující 5. čas z deseti padesátníků v kategorii, obvykle bývám "předposlední)

3.druhý běh 15 km...buď jsem běžel nebo seděl, protože křeče (4x), moc jsem kupodivu nechodil, takže v téhle části jsem byl v konkurenci mé age group nejpomalejší (10.), takže konečné 7. místo v M50 je jak bych tak řekl "o ničem", ale jsem rád, že jsem se dostal do cíle. Zkušenost jak je to s rozběháváním křečí aduktorů stehna, no chvíli to vypadalo jako že už dobrý, ale zase se to vracelo. Třeba poslední kilometr po sjezdovce nahoru jsem šel docela svižně.

Ve výsledcích je z MK Kladno Jan Bareš (DNF) a taky tam byl z Buštěhradu Roman Feda.